Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://dailyuploads.net/50o883z38t8g
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://anotepad.com/notes/yys7i56e
https://www.evernote.com/shard/s383/sh/4392b2b9-094f-6bf8-ba4a-1c8b722b5b40/ced1aa4c6b25e305a7eb5fcb0bdf7b59
https://www79.zippyshare.com/v/MJFFIvhq/file.html

Kancelaria Upadłość Konsumencka Kiedy najlepiej ogłosić upadłość konsumencką?Badając fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz nagminniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim artykule postaram się rzucić odrobinę światła na powyższe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w naszym systemie prawnym, jednakże do tej pory mogły z niej skorzystać tylko i wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W tej chwili (a dokładniej z końcem grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby indywidualne - konsumenci.

Niemniej jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi wykonać szereg przesłanek. Po pierwsze należy uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zadłużeń - klasyczny przykład osób, które zaciągnęły dużo zobowiązań i sumy rat przewyższają pozyskiwane przychody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie trzeba wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to problem rzeka i przy składaniu odpowiedniego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wobec tego dobrym wyjściem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.
jeffhose34

Author: jeffhose34

Stay in touch with the latest news and subscribe to the RSS Feed about this category

Comments (0)

Comments are closed


No attachment